Nasz zespół

avatar

Dr n. med. Specjalista chirurg stomatolog Maciej Studziński

Absolwent Oddziału Stomatologii Wydziału Lekarskiego w Zabrzu, Śląskiej Akademii Medycznej Doświadczenie kliniczne zdobywał w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. Świętej Barbary w Sosnowcu, na Oddziale Chirurgii Szczękowo-Twarzowej. Jako członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, chirurgii stomatologicznej i implantologii, aktywnie wspiera rozwój chirurgii szczękowo-twarzowej i chirurgii stomatologicznej w Polsce. Regularnie bierze udział w kursach i kongresach, pogłębiając wiedzę o najnowsze rozwiązania w dziedzinie chirurgii i implantologii. Jest autorem wielu publikacji z zakresu chirurgii stomatologicznej i chirurgii szczękowo-twarzowej
Świadczone usługi z zakresu chirurgii stomatologicznej:

Implantologia kompleksowa,
• Chirurgia kompleksowa,

lek. dent. Sandra Dziombek

lek. dent. Sandra Świerkowska

W 2012 roku ukończyła Śląski Uniwersytet Medyczny w Zabrzu na kierunku lekarsko-dentystycznym.

Uczestniczyła w wielu kursach zawodowych m.in. Nowoczesnej endodoncji z zastosowaniem mikroskopu.

Od początku swojej pracy w zawodzie pasjonuje się leczeniem kanałowym i stomatologią zachowawczą. Kładzie szczególny nacisk na rozwój w tych dziedzinach stomatologii.

Każdego pacjenta traktuje indywidualnie i leczy w taki sposób, w jaki sama chciałaby być leczona.

Świadczone usługi:
Endodoncja,
•Stomatologia zachowawcza,
•Chirurgia,
•Pedodoncja,
Protetyka

avatar

lek.dent. Katarzyna Faruga

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach z Odziałem Lekarsko Dentystycznym w Zabrzu, gdzie w roku 2018 ukończyła kierunek lekarsko-dentystyczny. Swoje umiejętności zawodowe zdobywała podczas rocznego stażu, odbytego w Akademickim Centrum Stomatologii w Bytomiu oraz Zabrzu. Chętnie podnosi swoje umiejętności biorąc udział w licznych kursach z zakresu endodoncji oraz protetyki. Jest na bieżąco z trendami dotyczącymi standardów leczenia stomatologicznego. Poza dotychczas praktykowanymi kierunkami w stomatologii zachowawczej, endodoncji i protetyki, pogłębia swoją wiedzę i umiejętności, aby w przyszłości również wykonywać skomplikowane zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Prywatnie jest miłośniczką psów i lubi spędzać wolny czas uprawiając sport, podróżując oraz czytając literaturę obyczajową jak i kryminalną.

Ukończone kursy: Endo-akademia st. I i II – dr S. Gabryś Szlifowanie zębów pod korony i mosty protetyczne – poziom I – dr n. med. B Bączkowski Świadczone usługi:

• Stomatologia zachowawcza,
• Pedodoncja,
• Chirurgia,
• Endodoncja,
• Protetyka,

lek. dent. Anna Wilczyk

Absolwentka Donieckiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego na wydziale lekarsko-dentystycznym w 1998 r.
W latach 2001-2014 pracownik i wykładowca Donieckiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego katedry protetyki stomatologicznej.
W roku 2017 pracowała jako lekarz dentysta w czeskiej klinice stomatologicznej, gdzie pogłębiała swoją wiedzę i umiejętności zawodowe w międzynarodowym zespole lekarzy stomatologów. Nostryfikacja dyplomu medycznego w Warszawie w 2019 r, odbyty staż podyplomowy w Uniwersyteckiej Klinice Stomatologicznej w Krakowie, pozwoliły jej na podjęcie pracy jako samodzielny lekarz dentysta w Polsce.
Swoje doświadczenie przekłada na kompleksowość podejścia do pacjenta. Jest otwarta na nowości branżowe, mając na celu dobro Pacjenta, stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe i poszerza wiedzę, czego dowodem są liczne webinaria, kursy i szkolenia, w tym między innymi:
- praktyczne wykorzystania skanera wewnątrzustnego Dental Wings (Berlin, DE);
- obsługa oprogramowania coDiagnostiX IMPLANT PLANNING SOFTWARE (Chemnitz, DE);
- Endodontické ošetření od A do Z. Moderní endodoncie jinak. (Olomouc CZ, Fénix Dental. Doc.MUDr. Luděk Peřinka CSc.);
- Kurs RKO rozwiązanie nieodkładnych stanów w praktyce dentystycznej (Karvina, CZ);
- Mikroskopowy kurs pierwotnego leczenia kanałowego. Nowoczesne narzędzia i ćwierć wieku doświadczenia.(DenCo, Lódż)
- Chirurgia dla stomatologów ogólnie praktykujących. Stopień I (DenCo, Katowice)
Komunikatywnie posługuje się językiem angielskim. Prywatnie zajmuje się projektowaniem ogrodów, uwielbia zwierzęta, a w szczególności whippety i koty.
Świadczone usługi:

• Protetyka,
Stomatologia estetyczna,
• Stomatologia zachowawcza, ,
• Chirurgia
• Endodoncja,
• Pedodoncja

lek.dent. Monika Grudnik

lek.dent. Monika Grudnik

Absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Na studiach aktywnie uczestniczyła w akcjach i konferencjach organizowanych przez PTSS.  Staż odbyła w Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej w Gdańsku. Stale poszerza swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w konferencjach i kursach. Jej głównym zainteresowaniem zawodowym jest stomatologia zachowawcza i dziecięca. W wolnych chwilach podróżuje.

Odbyte warsztaty i kursy

  • „Bokiem Ci wyjdzie!” Czyli bezpośrednie rekonstrukcje kompozytowe w zębach bocznych- dr K. Babiński
  • Endo-akademia stopień I i II, dr S. Gabryś
  • Kompozytowe licówki bezpośrednie – estetyka i harmonia uśmiechu dostępna od ręki- dr T. Fałkowski
  • Wypełnienia bezpośrednie czy pośrednie – inlay, onlay, endokorona – co wybrać w różnych sytuacjach klinicznych?- dr n.med..E. Jaskowska
  • "Strategie perfekcyjnej endodoncji, opracowanie kanałów w procedurach' i inne
Świadczone usługi:
•Stomatologia zachowawcza,
•Pedodoncja,
•Protetyka,
•Endodoncja,
•Chirurgia
Periodontologia

avatar

Justyna Baranowska

Higienistka stomatologiczna / opiekun medyczny pacjenta

Absolwentka eCollege w Zabrzu, dyplomowana higienistka stomatologiczna oraz asystentka stomatologiczna z kilkunastoletnim stażem pracy. Wykonywana praca jest jej pasją, dlatego stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach medycznych. Dzięki nim zdobywa nową wiedzę i umiejętności, które zapewnią Państwu komfort oraz poczucie bezpieczeństwa podczas opieki medycznej. Z wielką dokładnością i cierpliwością wykonuje zabiegi higienizacji, rozjaśni Państwa uśmiech przeprowadzając wybielanie zębów oraz zadba o najmłodszych pacjentów oferując im zabiegi fluoryzacji. Na co dzień w gabinecie jest opiekuńczą, uśmiechniętą, cierpliwą i życzliwą osobą, która zawsze posłuży dobrą radą i wsparciem dla pacjentów. Dba również o komfort pracy w gabinecie oraz jest ogniwem w komunikacji na linii stomatolog-pacjent.