Leczenie z zakresu periodontologii w Gliwicach

ząb

Periodontologia to dział stomatologii skupiający się na chorobach przyzębia oraz dolegliwościach błon śluzowych jamy ustnej. Lekarz tej specjalizacji zajmuje się leczeniem dziąseł, języka, warg, zmian na śluzówce policzków i dna jamy ustnej, a oprócz tego także infekcji wirusowych, bakteryjnych oraz grzybiczych, które dają o sobie znać wewnątrz ust. Różnego rodzaju dolegliwości w tym obrębie są wyjątkowo uciążliwe, ponieważ znacznie utrudniają podstawowe czynności – spożywanie jedzenia i napojów. Nie należy bagatelizować jakichkolwiek objawów, ponieważ nieleczone stany zapalne mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji. Umów się na konsultację ze specjalistą z dziedziny periodontologii w naszym gabinecie w Gliwicach.

Zabiegi z zakresu periodontologii, jakie wykonujemy w gabinecie stomatologicznym w Gliwicach

Naszym Pacjentom zapewniamy profesjonalną opiekę podczas wykonywanych badań oraz zabiegów, dbamy też o to, by zminimalizować dyskomfort. Oferujemy między innymi kiretaż zamknięty (niwelujący zapalenie przyzębia oraz pogłębianie się kieszonki dziąsłowej, co może prowadzić do paradontozy), płukanie kieszonek wraz z aplikacją leków, leczenie zmian błony śluzowej czy szynowanie rozchwianych zębów. Bardzo ważne jest, aby zgłosić się do specjalisty z zakresu periodontologii na wczesnym etapie rozwoju dolegliwości, ponieważ leczenie skomplikowanych schorzeń może być trudne, bolesne, a także kosztowne. Nie odkładaj tak ważnej kwestii na później – zapisz się na konsultację w gabinecie dentystycznym w Gliwicach.

Przyczyny konieczności leczenia periodontologicznego

Dolegliwości w jamie ustnej – dotyczące przyzębia, dziąseł, języka oraz innych obszarów pokrytych błoną śluzową – zwykle bywają konsekwencją nieprawidłowej higieny. Specjaliści z dziedziny periodontologii często mają do czynienia z niedokładnie szczotkowanymi zębami oraz pominięciem nitkowania czy wykorzystania irygatora do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Mitem jest twierdzenie, że resztki pokarmowe wytwarzające płytkę nazębną, osadzają się jedynie na powierzchni zębów z przodu lub z tyłu. W rzeczywistości to właśnie przestrzenie międzyzębowe – szczeliny, w których resztki zalegają – stanowią obszar, który należy objąć szczególną uwagą podczas szczotkowania. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat prawidłowej higieny jamy ustnej? A może zauważyłeś niepokojące objawy? Serdecznie zapraszamy do gabinetu stomatologicznego w Gliwicach, gdzie do dyspozycji Pacjentów jest doświadczony specjalista z dziedziny periodontologii.

Wśród naszych usług można także znaleźć m.in.:

Cennik

Aktualnie nie realizujemy leczenia z zakresu periodontologii