Protetyka

W naszej klinice stomatologicznej Medent w Gliwicach specjalizujemy się w leczeniu protetycznym. Zajmujemy się odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzowych po utracie naturalnych zębów lub po ich uszkodzeniu. Wykonujemy między innymi korony porcelanowe na podbudowie metalowej, mosty porcelanowe, nakłady kompozytowe oraz protezy częściowe i całkowite. Dbamy o piękne i zdrowe uśmiechy naszych Pacjentów, dostosowując odpowiednią metodę leczenia dla danego przypadku. Zapraszamy na konsultację stomatologiczną.

Protezy i korony – nowoczesne rozwiązania w zakresie technologii produkcji uzupełnień protetycznych

Niewłaściwa pielęgnacja, przebyte choroby, uwarunkowania genetyczne lub urazy – to główne powody przyczyniające się do pogorszenia stanu zębów oraz powstawania wad zgryzu. Brak leczenia takich zmian często prowadzi do utraty stałych zębów. W przypadkach gdzie standardowe metody stomatologii zachowawczej nie przynoszą upragnionych efektów, konieczne jest odtworzenie zgryzu oraz wyglądu zębów przy zastosowaniu protetycznych uzupełnień – ruchomych i stałych.

Ruchome uzupełnienia, czyli protezy, najczęściej stosowane są w przypadku utraty większości uzębienia. Do stałych uzupełnień protetycznych zaliczamy mosty porcelanowe, oraz korony, które nie tylko odbudowują uszkodzone zęby, ale dodatkowo chronią je przed próchnicą.

Odbudowa estetyczna zębów przednich

Protetyka stomatologiczna daje możliwość trwałej odbudowy oraz odtworzenia brakujących zębów. To doskonałe rozwiązanie szczególnie w przypadku utraty zębów przednich – dzięki uzupełnieniom protetycznym znowu można się uśmiechać, bez obaw, że ktoś zauważy ubytek. Protetyka pozwala również na szybką poprawę koloru, kształtu i rozmiaru uzębienia. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu specjalnych licówek, mocowanych na licowej części zębów.

Protezy zębowe - Gliwice: Medent – najlepsi specjaliści w zakresie protetyki stomatologicznej

W naszym gabinecie stomatologicznym w Gliwicach do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie. Podczas konsultacji przeprowadzamy szczegółowy wywiad oraz specjalistyczne badanie. Na ich podstawie dobieramy odpowiednią metodę leczenia protetycznego, którą dokładnie omawiamy z Pacjentem, informując również o kosztach leczenia oraz oczekiwanych efektach. Wspieramy, doradzamy i chętnie dzielimy się wiedzą oraz doświadczeniem na każdym etapie współpracy. Serdecznie zapraszamy!

Wśród naszych usług można także znaleźć m.in.:
chirurgia stomatologiczna – Gliwice
leczenie kanałowe – Gliwice
implanty – Gliwice
wybielanie zębów – Gliwice