Protetyka – protezy zębowe w Gliwicach

narzędzia dentystyczne do wykonywania protez zębowych

W naszej klinice stomatologicznej Medent w Gliwicach specjalizujemy się w leczeniu protetycznym. Zajmujemy się odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzowych po utracie naturalnych zębów lub po ich uszkodzeniu. Wykonujemy między innymi korony porcelanowe na podbudowie metalowej, mostki porcelanowe, nakłady kompozytowe oraz protezy częściowe i całkowite. Dbamy o piękne i zdrowe uśmiechy naszych Pacjentów, dostosowując odpowiednią metodę leczenia dla danego przypadku. Zapraszamy na konsultację stomatologiczną.

Protezy i korony – nowoczesne rozwiązania

Niewłaściwa pielęgnacja, przebyte choroby, uwarunkowania genetyczne lub urazy – to główne powody przyczyniające się do pogorszenia stanu zębów oraz powstawania wad zgryzu. Brak leczenia takich zmian często prowadzi do utraty stałych zębów. W przypadkach gdzie standardowe metody stomatologii zachowawczej nie przynoszą upragnionych efektów, konieczne jest odtworzenie zgryzu oraz wyglądu zębów przy zastosowaniu protetycznych uzupełnień – ruchomych i stałych.

Ruchome uzupełnienia, czyli protezy, najczęściej stosowane są w przypadku utraty większości uzębienia. Do stałych uzupełnień protetycznych zaliczamy mosty porcelanowe, oraz korony, które nie tylko odbudowują uszkodzone zęby, ale dodatkowo chronią je przed próchnicą.

Odbudowa estetyczna zębów przednich

Protetyka stomatologiczna daje możliwość trwałej odbudowy oraz odtworzenia brakujących zębów. To doskonałe rozwiązanie szczególnie w przypadku utraty zębów przednich – dzięki uzupełnieniom protetycznym znowu można się uśmiechać, bez obaw, że ktoś zauważy ubytek. Protetyka pozwala również na szybką poprawę koloru, kształtu i rozmiaru uzębienia. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu specjalnych licówek, mocowanych na licowej części zębów.

Protezy zębowe - Gliwice: Medent – najlepsi specjaliści w zakresie protetyki stomatologicznej

W naszym gabinecie stomatologicznym w Gliwicach do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie. Podczas konsultacji przeprowadzamy szczegółowy wywiad oraz specjalistyczne badanie. Na ich podstawie dobieramy odpowiednią metodę leczenia protetycznego, którą dokładnie omawiamy z Pacjentem, informując również o kosztach leczenia oraz oczekiwanych efektach. Wspieramy, doradzamy i chętnie dzielimy się wiedzą oraz doświadczeniem na każdym etapie współpracy. Serdecznie zapraszamy!

Protetyka na najwyższym poziomie

Wieloletnie doświadczenie pozwala nam oferować usługi protetyczne na najwyższej jakości. Każdy przypadek pacjenta jest traktowany indywidualnie. Po szczegółowym wywiadzie dentystycznym jesteśmy w stanie zaproponować najlepsze możliwe rozwiązanie, dzięki którym nasi pacjenci po zakończonym procesie dobierania protezy są zadowoleni, a z protezą czują się komfortowo. Nasze protezy, mostki i inne rozwiązania protetyczne pozwalają pacjentom poczuć się pewnie z własnym uśmiechem.

Wśród naszych usług można także znaleźć m.in.:

Cennik

proteza akrylowa całkowita  1 400 zł
proteza akrylowa częściowa 1 200 zł
proteza szkieletowa od 2 500
proteza acetalowa (z białymi klamrami) od 2 500 zł
naprawa protezy/dostawienie zęba od 300 zł
podścielenie protezy        od  400 zł
Inlay/Onlay ceramiczny (nadbudowa korony zęba) 2 000 zł
korona porcelanowa na metalu         1 800 zł
korona pełnoceramiczna       2 000 zł
most porcelanowy na metalu (jeden punkt)          1 800 zł
most pełnoceramiczny (jeden punkt)       2 000 zł
korona/most tymczasowy (jeden punkt) od 150 zł
usunięcie wkładu korzeniowo – koronowego 400 zł
usunięcie starej korony/mostu/licówki (jeden punkt) 200 zł
szyna relaksacyjna 600 zł