Wybielanie zębów – Gliwice

wybielanie zębów Gliwice

Wybielanie zębów to proces chemiczny, w którym niepożądane kolory zębów usuwane są poprzez utlenianie cząsteczek odpowiedzialnych za przebarwienia.

Metody wybielania różnią się pod względem stężenia nadtlenku wodoru – środka wybielającego, co pozwala dostosować biel uśmiechu do oczekiwanego efektu.

Ważne jest, aby wybielanie zębów było bezpieczne

Dlatego należy wykonywać je w gabinecie stomatologicznym, pod okiem wykwalifikowanej osoby, z wcześniejszą konsultacją, zakwalifikowaniem i przygotowaniem do zabiegu. Zapobiegniemy w ten sposób uszkodzeniu szkliwa, podrażnieniu lub poparzeniu tkanek jamy ustnej.

Efekt wybielania u każdego pacjenta jest inny

Efekt wybielania nie może być zagwarantowany. W związku z tym, że naturalny odcień zębów jest uzależniony między innymi od zabarwienia zębiny, grubości i gęstości szkliwa, a także predyspozycji genetycznych, nie da się przewidzieć ostatecznego efektu, jaki na szkliwo będzie miało wybielanie.

Proces wybielania nie jest procesem stałym

Po pewnym czasie dochodzi do cofnięcia się efektów wybielania. Zależy to między innymi od indywidualnych nawyków żywieniowych i higienicznych. Przyjmuje się, że efekty utrzymują się od około roku, do trzech lat. Tempo utraty białego odcienia można zwolnić, stosując się do zaleceń osoby wykonującej zabieg, dotyczących między innymi białej diety po wybielaniu, szczotkowania zębów pastą wybielającą, unikania potraw i napojów silnie barwiących.

Wybielanie można powtarzać

Kolejne zabiegi za każdym razem powinny być jednak skonsultowane z lekarzem dentystą. Jeśli pacjent zaobserwował, że kolor zębów nie jest już tak jasny, jak po zabiegu, można się umówić na konsultację dentystyczną. Stomatolog oceni, czy można już wykonać kolejny zabieg oraz oceni, jakie materiały będą potrzebne do zabiegu wybielania zębów.

Wybielanie zębów – Gliwice – zabieg bezpieczny dla pacjenta

W naszym gabinecie przykładamy szczególną wagę do stosowanych podczas zabiegu wybielania materiałów i preparatów z zakresu najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej i z zastosowaniem nowoczesnej lampy UV do wybielania, dostosowując cały proces do indywidualnych potrzeb i predyspozycji pacjenta.

Zabieg wybielania trwa do dwóch godzin, podczas których wykonuje się kilka cykli wybielających, do osiągnięcia efektu możliwie najbliższego oczekiwaniom pacjenta.

Wśród naszych usług można także znaleźć m.in.:

Cennik

odbudowa estetyczna przednich zębów (licówka kompozytowa) od 500 zł
wybielanie zębów gabinetowe 1 300 zł